Dział ortotyczny

Dział Ortotyczny wykonuje:

Gorsety ortopedyczne do leczenia wad u dzieci i dorosłych:

  • gorset korekcyjny do leczenia skolioz
  • gorset korekcyjny do leczenia  choroby Scheuermanna  /okrągłe plecy/
  • gorsety wykonywane są indywidualnie na miarę, z przyjaznych dla ciała atestowanych materiałów. Gorsety wykonywane są na podstawie odlewu gipsowego pobranego podczas miary gipsowej z pacjenta. Następnie gorset formowany jest na gorąco z atestowanego ,termoplastycznego i barwionego tworzywa sztucznego. Po przymiarce wykonanej formy gorset jest wykańczany i gotowy do użytkowania. Zapięcia gorsetu na taśmy velcro / rzepy/ idealnie dopasowują gorset do ciała, jednocześnie korygując skrzywienie boczne. Proces wykonania gorsetu wymaga trzech spotkań z pacjentem.
  • gorset  Jevetta - gorset stabilizujący kręgosłupa stosuje się przy złamaniach struktur kostnych kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i piersiowym jako zabezpieczenie kręgosłupa. Gorset  zbudowany jest z dwóch ram: przednia i tylna ze stopów aluminium. Tylna prostokątna ramka pozwala na stabilizację wyższych partii kręgosłupa. Wewnętrzna strona  elementów  wyklejona jest miękką wyściółką i naturalną skórą. Pasy skórzane łączące obie części pozwalają na szybką regulację szerokości i wysokości. Gorset posiada regulację do indywidualnego dokładnego dopasowania do kształtu tułowia. Do produkcji tego typu zaopatrzenia  wykorzystywane są  atestowane materiały zagranicznych , renomowanych producentów, które nie powodują alergii i odparzeń. W każdym przypadku gorset wykonywany jest indywidualnie na miarę przez wykwalifikowanego pracownika.

Aparaty ortopedyczne - wykonujemy aparaty: stabilizujący np. „ LETOR ’’, odciążający, korekcyjny, na skrót kończyny dolnej, odwodzący:

  • aparat szynowo - opaskowy lub tulejkowy - służy  do stabilizacji kończyny w przypadku porażenia i    niedowładów obejmujących całą kończynę dolną , powodującą brak jej stabilizacji i    zniekształcenia powstające pod wpływem obciążenia. 
  • aparat tulejkowy - z podparciem pod guz kulszowy służy do stabilizacji i częściowego odciążenia kończyny w przypadku stawów rzekomych uda podudzia, przy bardzo wolno postępującym zroście kości udowej lub piszczeli.
  • tutor na całą kończynę dolną z tworzywa - tutor służy do stabilizacji i częściowego odciążenia kończyny, w przypadku stawów rzekomych uda i podudzia. Tutor jest wykonywany jako wyrób indywidualny na miarę.

Łuski : wykonywane są jako indywidualne zaopatrzenie na miarę, na odlewie gipsowym z termoplastycznego barwionego tworzywa sztucznego. Zapinane są na taśmę velcro, w środku wyściełane miękką gąbką, służą do utrzymania stabilizacji kończyn /dolnych i górnych/, zapobiega regresji przykurczów. Stosowane mogą być po zakończeniu leczenia usztywnieniem z gipsu.

Buty i wkładki ortopedyczne: wykonywane są jako indywidualne zaopatrzenie na miarę . Wykonywane są z naturalnych surowców, które nie powodują alergii.